• Njoftim & Ngjitės
  • 11122014
     Global announcement:
    Mire se erdhet ne Studentet Shqiptare!

Regjistrimi ne kete forum eshte i mundur per te gjithe! Ne insistojme qe rregullat e meposhtme te lexohen dhe respektohen. Eshte detyre e juaja te shikoni here pas here kete seksion pasi mund te kete modifikime. Thyerja e rregullores se meposhtme mund te rezultoje ne nje Paralajmerim & Verejtje ose Ban ne varesi te situates. Te gjitha vendimet e Administratorit & Moderatoreve jane perfundimtare!

Gjuha e forumit eshte gjuha shqipe dhe perdorimi i gjuheve te tjera ne kete forum eshte i ndaluar.

Basel - Porto

Sot nė orėn 12.00 nė Nyon tė Zvicrės hidhet shorti pėr fazėn e 1/16 tė finales sė Ligės sė Kampioneve.

Skuadrat e kualifikuara nga grupet sot do tė mėsojnė kundėrshtarėt e tyre.

Kėto skuadra janė ndarė paraprakisht...

nga WebStaf - Komentet: 0 - Shikime: 1035
  • 15122014
    Pas akuzave tė njėpasnjėshme ndaj Luan Shabanit pėr pozitivitetin e sportistėve shqiptarė nė Botėrorin e Peshėngritjes nė Kazakistan vjen reagimi i Federatės Greke tė Peshėngritjes.

Nė mungesė tė Pirro Dhimės, presidentit tė kėsaj federate, zėdhėnėsi i saj Tasho Papakristo bėn publik qėndrimin e kėsaj federate pėr akuzat e palės shqiptare ndaj Luan Shabanit.

“Ekipi pėrfaqėsues i peshėngritjes shqiptare, erdhi nė Greqi pėr dy muaj gjatė verės pėr t’u stėrvitur bashkė me pėrfaqėsuesen tonė. Shpenzimet pėr qėndrimin e tyre mbuloheshin nga vetė ata. Se ēfarė thonė tani shqiptarėt...

nga WebStaf - Komentet: 0 - Shikime: 549
  • 15122014

Superiore, Alban Hoxha vendos rekord tė ri: Pėson gol pas 1084 minutash
    Tirana mundi 2-0 Skėndėrbeun duke harruar menjėherė dėshtimin nė derbin kryeqytetas, ndėrkohė qė Partizani u mund 1-0 nė Vlorė nga Flamurtari.

Por tė kuqtė e Duros ngushėllohen me rekordin e ri tė portierit Alban Hoxha, i cili pėsoi gol pas 1.084 minutash lojė.

Ka qenė goli i Ardit Shehajt nė minutėn e ‘85 ai qė vulosi humbjen e Partizanit, qė rrėzoi fortesėn e portierit Alban Hoxha, i cili nuk pėsonte gol qė nga ndeshja e javės sė dytė me Apoloninė.

Gjithsesi, me 1.084 minuta pa pėsuar gol, 27-vjeēari i Partizanit arrin tė thyejė rekordin 30-vjeēar tė ish-portierit...

nga WebStaf - Komentet: 0 - Shikime: 512

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė