Studentet Shqiptare

Manuali i ISIS:

Shko poshtė

11122014

Mesazh 

Studenti-D@ri Manuali i ISIS:
[You must be registered and logged in to see this image.]
IRAK – Militantėt e ISIS duhet tė respektojnė rregullat e shkruara nė njė manual tė veēantė pėr mėnyrėn se si duhet tė sillen me skllavet seksuale. Nė dokument shpjegohet me detaje mėnyra se si duhet tė pėrdhunohen, rrihen dhe shiten vajzat e kapura rob, pa marrė parasysh nėse janė tė rritura apo vajza tė vogla.

Mėsohet se manuali ėshtė ndėrtuar nė formėn e pyetjeve dhe pėrgjigjeve. Pėr militantėt konsiderohet e ligjshme qė njė skllave tė pėrdhunohet dhe madje edhe tė lihet shtatzėnė, menjėherė sapo i ka rėnė nė dorė, edhe nė qoftė se ėshtė e mitur.

Njė skllave seksi e moshės 40-50 vjeē mund tė blihet deri nė 35 euro, ndėrsa vajzat e vogla qė janė mė pak se 9 vjeē blihen deri nė 130 euro.

Mė shumė se 5 mijė femra janė rrėmbyer nga ISIS dhe mes tyre ka edhe shumė fėmijė qė mbahen si skllave seksuale. Shumica janė tė komunitetit Jazidi.

(er.nu/BalkanWeb)
avatar
WebStaf
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 67
Age : 32
Vendndodhja : Tirane
Profesioni : Ne pune
Respektimi i Regullores :
Reputation : 0
Registration date : 08/08/2012

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi