Studentet Shqiptare

Krerėt e komunave, debitorė tė energjisė.

Shko poshtė

15122014

Mesazh 

Studenti-D@ri Krerėt e komunave, debitorė tė energjisė.
Krerėt e komunave, debitorė tė energjisė. Ēela: 637 mijė dollarė borxhe

Operatori i Shpėrndarjes ka bėrė publike tė tjera fakte qė tregojnė se abuzuesit mė tė mėdhenj tė energjisė janė njerėzit e veshur me pushtet.

Drejtori i pėrgjithshėm, Ardian Ēela zbuloi se janė me dhjetėra kryetarė komunash, tė cilėt prej vitesh nuk kanė paguar faturat personale tė energjisė, me njė dėm prej qindra mijėra eurosh.

“Janė mbi 637 mijė dollarė detyrime personale tė prapambetura tė kryetarėve tė komunave nė rang vendi. Vetėm kreu i komunės Lazarat ka mbi 147 mijė dollarė borxhe tė papaguara tė energjisė. Shpresojmė qė kjo marrėdhėnie e turpshme e tyre me ligjin tė pėrfundojė javėn e ardhshme”, deklaroi Ēela.

Kreu i OSHEE-sė i ka bėrė thirrje zyrtarėve tė zgjedhur qė tė shlyejnė detyrimet shumėvjeēare tė energjisė, nė tė kundėrt ndaj tyre do tė kėrkohen masa tė forta ndėshkuese.

“Zotėrinjtė nuk duhet tė fshihen pas imunitetit, por tė marrin pėrsipėr pėrgjegjėsinė dhe tė paguajnė. Nė tė kundėrt ne do t’i drejtohemi prokurorisė dhe qeverisė pėr shkarkimin e tyre, pa dallim partie”, nėnvizoi Ēela.

Paralelisht, kreu i OSHEE ka bėrė publike rezultatet e fundit tė aksionit pėr goditjen e vjedhjes sė energjisė dhe mbledhjes sė borxheve, qė sipas tij kanė ēuar nė tregues tė panjohur nė 20 vjet.

“Dua tė veēoj dhe tė pėrshėndes rastin e rrethit tė Tropojės, ku energjia e paguar ishte mesatarisht 3 milionė lekė tė reja nė muaj. Ndėrsa nė 12 ditėt e para tė dhjetorit janė arkėtuar 26 milionė lekė tė reja. Kjo tregon se nė Tropojė kemi njė situatė tė re me qytetarėt, tė cilėt po i bashkohen kėsaj pėrpjekjeje nė tė mirė tė vendit”, shtoi Ēela. / Top Channel
avatar
WebStaf
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 67
Age : 32
Vendndodhja : Tirane
Profesioni : Ne pune
Respektimi i Regullores :
Reputation : 0
Registration date : 08/08/2012

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi