Studentet Shqiptare

Ministri Bajrami priti ambasadorin e Britanisė sė Madhe

Shko poshtė

15122014

Mesazh 

Studenti-D@ri Ministri Bajrami priti ambasadorin e Britanisė sė Madhe
Ministri i Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė, z. Arsim Bajrami ka pritur nė takim ambasadorin e Britanisė sė Madhe nė Prishtinė, z. Ian Cliff, me tė cilin bisedoi rreth prioriteteve qė ka pėr zhvillimin e arsimit nė vend.

Ministri Bajrami tha se do t'i kushtojė rėndėsi tė gjitha niveleve tė arsimit, duke filluar nga ai parashkollor e deri te niveli i arsimit universitar. Ai tha se tashmė Kosova qėndron mirė sa i pėrket hapėsirave shkollore, prandaj tha se puna do tė jetė e koncentruar nė ngritjen e cilėsisė.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ministri Bajrami theksoi se prioritet gjatė punės sė tij do tė jenė universitetet, e nė veēanti Universiteti i Prishtinės "Hasan Prishtina". "Kemi ligje tė mira, por do tė punojmė mė shumė nė ngritjen e cilėsisė", tha ministri Bajrami, ndėrsa theksoi se do tė angazhohet maksimalisht qė politika tė mbetet larg universitetit.

Ambasadori Cliff, me kėtė rast, ia dorėzoi ministrit Bajrami edhe ftesėn pėr pjesėmarrje nė Forumin Botėror tė Arsimit, i cili mbahet ēdo vit nė Londėr nga 19 deri mė 22 janar, forum nė tė cilin marrin pjesė ministrat e arsimit nga mbarė bota.
avatar
WebStaf
Webmaster
Webmaster

Male
Numri i postimeve : 67
Age : 32
Vendndodhja : Tirane
Profesioni : Ne pune
Respektimi i Regullores :
Reputation : 0
Registration date : 08/08/2012

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi